DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w konferencji dotyczącej bezpieczeństwa w sieci. Podczas tegorocznej konferencji zgłębialiśmy tematykę związaną z bezpieczeństwem w kontekście sztucznej inteligencji. W szczególności skoncentrowaliśmy się na następujących obszarach: deep fake, aspekty związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do podszywania się pod cudzą tożsamość, a także czym jest cyfrowa dopamina i dlaczego uniemożliwia nam osiągnięcie wysokiej efektywności. Wydarzenie było dla nas cennym doświadczeniem, które przyniosło nowe spostrzeżenia, tym samym inspirując nas do dalszego poznawania potencjału nowych technologii (w tym AI) oraz do refleksji nad ich wpływem na nasze życie i społeczeństwo.

Marta Chmielecka