Kodowanie na dywanie.

Nauka kodowania to nie tylko przygotowanie do późniejszej nauki programowania, to przede wszystkim rozwój uniwersalnych kompetencji potrzebnych każdemu dziecku, niezależnie od tego, czy w przyszłości będzie interesować się programowaniem, czy nie. Kodowanie na dywanie to aktywności około programistyczne, wprowadzające dziecko w świat kodowania w sposób najbardziej dla niego korzystny – poprzez ruch i zabawę.

W ramach zajęć z informatyki uczniowie klas 1-3 pracują z malutkim, nowoczesnym robotem edukacyjnym Clementoni DOC. Robot angażuje dzieci w świetną zabawę, a jednocześnie uczy samodzielnego myślenia algorytmicznego i dochodzenia do rozwiązywania problemów.

Dzieci trenują logiczne myślenie, uczą się kodowania bez pomocy urządzeń mobilnych i komputera, krok po kroku poznają zasady tworzenia pierwszych programów. Do dyspozycji mają również matę do kodowania. Jest to sprzęt, który szkoła pozyskała dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Marta Chmielecka

#Laboratoria Przyszłości