Uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej

14 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej w Pęczniewie odbyło się uroczyste podsumowanie   XIII   Edycji   Szkolnego   Konkursu   Wiedzy  o  Europie  i  Unii  Europejskiej, na którym obecni byli Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Radna Sejmiku Wojewódzkiego -Dorota   Więckowska   oraz   reprezentująca   Wójta   Gminy   Pęczniew  Marcina  Janiaka i przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Zycha pani Anna Chmiela (sekretarz gminy). Zaproszonych gości powitała Urszula Drylewska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Pęczniewie.  W konkursie, który został przeprowadzony 2 czerwca wzięło udział 26 uczniów z klas VII-VIII, którzy musieli zmierzyć się z testem wiedzy o Europie i Unii Europejskiej. Uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki.  Na laureatów konkursu, czyli osoby, które zajęły miejsca od 1 do 4 czekały wspaniałe nagrody rzeczowe i książkowe ufundowane przez współorganizatorów czyli Piotra Polaka, Dorotę Więckowską, Marcina Janiaka i Jerzego Zycha. I miejsce w konkursie zajęła  uczennica klasy VIII B Karina Wojech, II miejsce uczeń klasy VII A Jakub Grabarczyk, III miejsce uczennica klasy VIII B Aleksandra Grabarczyk, IV miejsce uczennica klasy VIII A – Magdalena Pieklarz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy, przygotowane przez organizatora konkursu p. Marka Filipowskiego oraz Posła na Sejm RP Piotra Polaka oraz Radną Sejmiku Wojewódzkiego Dorotę Więckowską. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za aktywny udział w konkursie, laureatom serdecznie gratulujemy.

Foto i tekst – Marek  Filipowski, uczniowie kl. VII A