Mundurowy Dzień Dziecka w Uniejowie

31 maja wszyscy  uczniowie z Brzegu uczestniczyli w Mundurowym Dniu  Dziecka  organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi i Burmistrza Miasta Uniejów.
Piknik odbył się na terenie znajdującym się przy boisku piłkarskim im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie.
Opiekunami byli: Agnieszka Rafalska, Karolina Borkowska, Elżbieta Kupczyk i Renata Polka.
Czekało tam na uczniów wiele atrakcji tj. policyjna musztra, pokaz szkolenia psów i koni służbowych, pokazy taktyk i technik interwencji, pokazy strażackie, a także „bitwa na armatki wodne”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska służb mundurowych, które można było odwiedzać. Młodsze dzieci ustawiały się w kolejce do malowania twarzy i odciskania swoich linii papilarnych. Niektórzy mogli wsiąść do wozu strażackiego lub policyjnego czy też zasiąść za kierownicą motoru lub quada Straży Leśnej. Dodatkową atrakcję stanowił latający obok śmigłowiec, na który można było z bliska popatrzeć.

Tekst i foto : Renata Polka