Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 5-6 maja 2022 odbyła się dwudniowa wycieczka do Kotliny Kłodzkiej. Uczestnikami  byli uczniowie klasy II A, II B, V, V Brzeg, VI, VII A i VII B. Opiekę  sprawowali nauczyciele : Renata Gwizdalska, Jolanta Kołata, Katarzyna Pawlak – Kozłowska, Małgorzata Przespolewska, Agnieszka Rafalska Monika Solarek i Iwona Zięba.
Celem naszej wycieczki było poznanie uroków Kotliny Kłodzkiej, środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, poszerzanie wiedzy z  różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego oraz podnoszenie sprawności fizycznej.
Zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku,  Twierdzę Kłodzko oraz Zamek Książ. Ponadto grupa starszych uczniów zdobyła Szczyt Szczelińca, natomiast młodsi uczestnicy przeszli labirynt Błędnych Skał w Górach Stołowych..
Pobyt w tym szczególnym miejscu pozostawił niezatarte wrażenia.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń  wróciliśmy w godzinach nocnych do domu.

Tekst i Foto:  Monika Solarek