Imieniny: Floriana, Michała

Udział naszych uczennic w gali finałowej wojewódzkiego konkursu ,,Żołnierze wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”

19 maja w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbyła się gala finałowa wojewódzkiego konkursu ,,Żołnierze wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej, w której uczestniczyły finalistki etapu wojewódzkiego Zuzanna Soboń i Aleksandra Grabarczyk wraz z opiekunem Panem Markiem Filipowskim. Na etapie rejonowym konkursu trzy nasze uczennice zajęły czołowe miejsca - Aleksandra Grabarczyk (III miejsce), Zuzanna Soboń (IV miejsce),  Aleksandra Dominiak (V miejsce) i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego w Zgierzu, który odbył się 8 kwietnia. Dziewczęta musiały zmierzyć  się  z  trudnym  testem  wiedzy, poradziły  sobie  bardzo  dobrze. Dwie z nich czyli Zuzanna Soboń i Aleksandra Grabarczyk uzyskały tytuł finalistek etapu wojewódzkiego. Bardzo ładnie test wiedzy napisała także Aleksandra Dominiak, niewiele jej zabrakło do uzyskania tytułu finalistki, natomiast Zuzannie Soboń niewiele zabrakło do tytułu laureatki etapu wojewódzkiego. 19 maja organizatorzy konkursu – czyli Urząd Wojewódzki, Centrum Rozwoju Edukacji Wojewódzkiego Łódzkiego w Sieradzu zorganizowali uroczystą galę finałową, na którą zaproszono laureatów i finalistów etapu wojewódzkiego wraz z nauczycielami – opiekunami oraz wielu znakomitych gości.  Po krótkim występie artystycznym organizatorzy konkursu przystąpili do wręczenie nagród laureatom i finalistom etapu wojewódzkiego, następnie odbyła się rozmowa uczniów jednego z liceum sieradzkich z potomkami żołnierzy wyklętych, w tym z Tadeuszem Purzańskim, autorem książki ,,Obława na wyklętych”, którą nasze dziewczyny czytały do konkursu. Nagrody Oli Grabarczyk i Zuzi Soboń osobiście wręczał Łódzki Kurator Oświaty oraz Przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego. Dziewczyny oprócz nagród rzeczowych otrzymały zaświadczenia o punktach do rekrutacji do szkół średnich za uzyskanie tytułu finalistek etapu wojewódzkiego. Łódzki Kurator Oświaty i Przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego podziękowali uczniom i nauczycielom za zainteresowanie tematem konkursu. W konkursie wzięło udział kilkuset uczniów z województwa łódzkiego. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczennic, że znalazły się w gronie 24 najlepszych uczestników ze szkół podstawowych. Wielkie gratulacje dla wszystkich trzech uczennic klasy VIII za osiągnięcie wysokich wyników (w tym dwóch tytułów finalistek) na etapie wojewódzkim konkursu. Na koniec kilka zdjęć z etapu wojewódzkiego w Zgierzu oraz z gali finałowej w Sieradzu.

Tekst i foto:  Marek Filipowski