Powiatowy Konkurs Wiedzy ,,Żołnierze Wyklęci”

17 listopada w Szkole Podstawowej w Pęczniewie i filii w Brzegu został przeprowadzony powiatowy konkurs wiedzy o żołnierzach wyklętych. Konkurs jest zadaniem finansowanym w ramach BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO NA ROK 2021.  Organizatorem  konkursu   jest   Stowarzyszenie   ,,Od   Juniora   do  Seniora”, a współorganizatorami Poseł na Sejm RP Piotr Polak oraz Radna Sejmiku  Wojewódzkiego   Dorota  Więckowska.    W  Szkole  Podstawowej  w  Pęczniewie w  konkursie  wzięło  udział  44  uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na  30  pytań    zamkniętych   dotyczących    żołnierzy   wyklętych,   zwłaszcza   Witolda Pileckiego   i   Stanisława  Sojczyńskiego.  Komisja   Konkursowa   oceniła   prace   uczniów i wyłoniła laureatów. Dwie uczennice Zuzanna Soboń i Aleksandra Dominiak uzyskały maksymalną liczbę punktów i została między nimi przeprowadzona dogrywka o nagrodę główną czyli rower. Zwycięzcą konkursu została Zuzanna Soboń, Aleksandra Dominiak otrzymała II nagrodę czyli namiot. II miejsce zajęła Aleksandra Grabarczyk i otrzymała plecak. Osoby wyróżnione w konkursie czyli Michalina Pawicka, Lena Igiel, Jakub Grabarczyk, Filip Olszewski i Kacper Gralak otrzymały nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety. Uczniowie biorący udział w konkursie osiągnęli wysokie wyniki.

W filii w Brzegu w konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas V-VIII. Zwycięzcą konkursu został Kacper Kujawa (nagroda rower), miejsce II równocześnie zajęli Wiktoria Kwiatkowska, która otrzymała plecak oraz Szymon Mamos, który otrzymał namiot. Wyróżnione w konkursie osoby to Weronika Janiszewska, Jakub Muszkiet, Igor Marliński, Filip Bartoszek, Gabriela Janiak i Maja Dominiak. Wszyscy uczestnicy podobnie jak w Pęczniewie otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety.

Zuzanna Soboń, Aleksandra Dominiak i Kacper Kujawa dostali się do II etapu konkursu.  Wszystkim  uczniom  dziękujemy  za  udział w konkursie, a osobom wyróżnionym i laureatom serdecznie gratulujemy.

Tekst:  Marek Filipowski

Foto:  Marek Filipowski, Renata Gwizdalska