PIELGRZYMKA KLAS ÓSMYCH DO LICHENIA

„Cokolwiek by się nie wydarzyło w twoim życiu, pamiętaj, że Bóg cię kocha”

24 września 2021r. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej w Pęczniewie wraz z filią w Brzegu brali udział w pielgrzymce do Lichenia. Ponad 3 tys. młodzieży z diecezji włocławskiej, modliła się w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego,. Tegoroczne pielgrzymowanie odbyło się pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Ewangelizację wspólnie poprowadzili: ks. Michał Krygier oraz ks. Piotr Stanny. Kapłanom akompaniował zespół muzyczny „Jordan” ze Zduńskiej Woli. Konferencję do młodych ludzi wygłosił o. Maciej Ziębiec CSsR, który w trakcie wystąpienia mówił o swoim osobistym doświadczeniu spotkania Pana Jezusa. Przed zakończeniem Mszy św. bp Krzysztof Wętkowski poświęcił różańce, które otrzymali młodzi uczestnicy diecezjalnej pielgrzymki. Zwieńczeniem Mszy Św. było odczytanie przez młodzież aktu zawierzenia Matce Boskiej Licheńskiej.

Organizatorem wyjazdu była p. Monika Solarek i ks. Tadeusz Jankowski

Tekst i foto: M. Solarek