Dn. 04.11.2021r. nasza szkoła, reprezentowana przez Aleksandrę Dominiak (kl. VIIIB), Wiktorię Dominiak (kl. VIIIA) i Magdalenę Pieklarz (kl. VIIIA) miała przyjemność , po raz pierwszy, wziąć udział w V Powiatowym Konkursie języka angielskiego i języka niemieckiego „Language Abenteuer” organizowanym przez Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Opiekunem była p. Maria Iwaszkiewicz. Rywalizowało 15 szkół podstawowych z powiatu tureckiego i poddębickiego. Nie udało się nam stanąć na podium, ale sam udział był wielką przygodą i możliwością sprawdzenia wiedzy. Konkurs został zorganizowany w zupełnie innej formie niż metoda „pen and paper”, ponieważ odbywał się metodą stacji. Uczniowie pracując w grupach, aby przejść dalej, musieli wykonać zadania w odpowiedniej kolejności. Konkurs sprawdzał znajomość słownictwa, gramatyki i zagadnień związanych z kulturą języka angielskiego i języka niemieckiego. Było 5 zadań. Na każde przewidziano 7 minut. Zadania były zróżnicowanej trudności. Przed rozpoczęciem konkursu, uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnym 25-minutowym testem, który wyłonił Mistrza Języka Obcego. Liczyła się pełna poprawność oraz najszybszy czas wykonania. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, na uczestników czekał escape room w języku niemieckim oraz quiz QR z języka rosyjskiego. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek i gorące napoje. Udział w konkursie był również możliwością zwiedzenia szkoły i zapoznania się z jej ofertą. Był to mile spędzony czas, łączący zabawę i nauką.

Tekst i foto: Maria Iwaszkiewicz