Wycieczka do Torunia klas drugich

We wtorek 21 września uczniowie  klas IIA i IIB  wybrali  się na całodniową wycieczkę do Torunia. Droga była dość długa, ale czas podróży  minął szybko. Po przyjeździe udaliśmy się do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans pt: „Cudowna podróż”. Wszyscy byli zachwyceni.  Pan przewodnik opowiedział nam historię miasta, oprowadził po jego zakątkach i  przekazał skąd się wzięła nazwa Toruń. Zobaczyliśmy „Krzywą Wieżę”, dawny dom Mikołaja Kopernika, Kościół, a także dowiedzieliśmy się czym charakteryzuje się styl gotycki w architekturze. Po obiedzie udaliśmy się do Piernikarni Starotoruńskiej, gdzie każde dziecko wykonało i upiekło własne pierniczki. W Domu Legend Toruńskich braliśmy udział w scenkach dramowych, a w Muzeum Piernika dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się nazwa pierniczków o nazwie Katarzynki.

Zadowoleni wróciliśmy w godzinach wieczornych. Na pewno wrócimy do tego miasta wspomnieniami.

Tekst i foto: Ewa Marczyńska- Świniarska