82 rocznica wybuchu II wojny światowej.

1 września to data szczególna dla wszystkich Polaków. Dzisiaj przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej – największej i najkrwawszej wojny w historii ludzkości. 1 września 1939 r. nazistowskie Niemcy napadły na Polskę. Polacy stanęli do walki, tysiące przelało krew w walce z wrogiem, a nasz kraj poniósł ogromne straty.
     Aby uczcić bohaterów tamtych czasów, delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami udała się na cmentarz parafialny, aby oddać hołd poległym żołnierzom, składając na ich grobach kwiaty i zapalając znicze. Na naszym cmentarzu znajdują trzy groby żołnierskie, w tym  dwa  poświęcone  ofiarom  II wojny światowej. Pierwszy z nich to zbiorowa mogiła 7 żołnierzy polskich 6 Pułku  Strzelców  Konnych  z  Żółkwi  Kresowej  Brygady  Kawalerii  Armii ,,Łódź” poległych 5 września 1939r. w Popowie. W drugim grobie pochowany został Kazimierz Cendrowski, 24-letni strzelec także 6 Pułku Strzelców Konnych, który zmarł na skutek ran odniesionych we wrześniu 1939r.

Opracowała: Marta Chmielecka