Uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej oraz Wojewódzkiego Konkursu ,,Zainspirowani 230 rocznicą konstytucji 3 maja”

W Szkole Podstawowej w Pęczniewie w dniu 16 czerwca 2021r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczniom biorącym udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej oraz w Wojewódzkim Konkursie ,,Zainspirowani 230 rocznicą Konstytucji 3 maja”.
      W pierwszych konkursie wzięło udział 19 uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. I miejsce  w  konkursie  zajęła  Zuzanna  Kubicka  (klasa  VIII), II  miejsce  –  Dawid  Smołaga  (klasa  VIII), III miejsce – Julia Pawełczyk (klasa VIII),  IV miejsce – Jakub Grabarczyk (klasa VI A). Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Posła na Sejm RP Piotra Polaka (współorganizator konkursu), Wójta Gminy Pęczniew – Marcina Janiaka, Przewodniczącego Rady Gminy Pęczniew – Jerzego Zycha (współorganizatorzy konkursu) oraz Radę Rodziców w Pęczniewie.
Organizatorem drugiego konkursu był Poseł na Sejm RP Piotr Polak i Radna Sejmiku Wojewódzkiego Dorota Więckowska. W konkursie wzięło udział 9 uczniów. I miejsce zdobyli Filip Dudziński (klasa VI A) oraz Szymon Mamos (klasa VI Brzeg), II miejsce – Zuzanna Soboń (klasa VII B). Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Nagrody książkowe i wyróżnienia w obu konkursach wręczyła pani Dorota Więckowska – Radna Sejmiku Wojewódzkiego, pani Urszula Drylewska – dyrektor szkoły oraz pan Marek Filipowski – nauczyciel historii i wosu

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach, a laureatom gratulujemy osiągniętych wyników.

Tekst - Marek Filipowski

Zdjęcia: Marek Filipowski, Mariusz Ambroziak